avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1087 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Va rog am și eu o întrebare. Tatăl meu a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Va rog am și eu o întrebare. Tatăl meu a decedat ...

Buna ziua,
Va rog am și eu o întrebare.
Tatăl meu a decedat in 2018 am făcut succesiunea fiind singurul Moștenitor.
In averea tatălui se afla și o mașina pe care o cumpărase cu o alta persoana deci, jumate- jumate la succesiune.
Eu am înregistrat-o pe numele meu partea mea dar, cealaltă persoana nu știu de ea.
Știu doar ca nu a înregistrat-o.
Mașina s a deteriorat complet de doi ani nemișcată.
Ce pot face in situația asta ca probabil la un moment mașina va fi ridicată și va trebui sa plătesc amenda.
Exista o limita de timp pentru acea persoana de a și pierde dreptul la mașina?
Nu pot face nimic cu acea mașina dacă persoana nu știu de ea unde se afla ca adresa.
I am scris unde știam eu dar... in zadar.

Alte discuții în legătură

Mostenire teren alessia08 alessia08 Buna seara. Am si eu o nelamurire in legatura cu un teren si o casa din partea buncilor. Normal si de drept eu sunt unicul mostenitor. Bunicii au avut decat un ... (vezi toată discuția)
Mostenire dupa deces sot dragosel dragosel Buna ziua. Va rog sa ma ajutati, daca se poate, cu un raspuns la urmatoarea problema : Am o prietena buna, caruia i-a decedat sotul de 4 luni. Locuiau intr-o ... (vezi toată discuția)
Împărțire bunuri MirelaIonela MirelaIonela Bunicul meu pe al cărui nume este actul de proprietate este decedat, la fel si sotia, el avea 2 copii : tatăl meu (decedat) si inca o fata. Si eu mai am o ... (vezi toată discuția)