avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 867 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Buna ziua, imi spuneți va rog care este modalitatea ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Buna ziua, imi spuneți va rog care este modalitatea legala de ...

Buna ziua, imi spuneți va rog care este modalitatea legala de colaborare (prestări servicii) intre un BIA (birou individual de arhitectura) din Romania si o firma din Canada? Ma interesează in mod special la nivel de taxe, impozite etc Exista vreun model de contract.? Mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Mai exista contracte de colaborare? alice53 alice53 buna, o societate a platit la Reg Comertului pt introducerea in cod CAEN servicii de arhitectura... vrea sa colaboreze cu o persoana care are atestat si ... (vezi toată discuția)
Colaborare pfa cu firma straina laurentiubold laurentiubold Sunt persoana fizica autorizata, neplatitor de TVA si trebuie sa incep colaborarea pentru prestari servicii cu o firma din alt stat al Uniunii Europene. Puteti ... (vezi toată discuția)
Contract retroactiv whiteman whiteman Lucrez de aproape un an la o firma fara carte de munca sau contact. Am nevoie sa demonstrez intr-un fel sau altul ca in aceasta perioada am lucrat si nu am ... (vezi toată discuția)