Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua Pe data de 15.03.2021 a fost admisa cererea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua Pe data de 15.03.2021 a fost admisa cererea mea de ...

Buna ziua
Pe data de 15.03.2021 a fost admisa cererea mea de stabilire a caltatii de beneficiar al drepturilor prevazute de legea 118/90 si al indemnizatiei lunare, va rog sa ma ajutati pentru ca nu stiu cui sa ma adresez pentru a intra in posesia acestor drepturi (medicamente gratuite, transport cfr etc).
Indemnizatia lunara se acorda si retroactiv?
La Agenția de Plati județeană.cin v-a admis cererea? Aveti drepturi de la depunerea cererii.
Drepturile prevăzute în Decretul-lege 18/1990 se acordă începând cu data de întâi a lunii următoare depunerii cererii și se suportă din bugetul de stat.