avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1488 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua Pe data de 15.03.2021 a fost admisa cererea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua Pe data de 15.03.2021 a fost admisa cererea mea de ...

Buna ziua
Pe data de 15.03.2021 a fost admisa cererea mea de stabilire a caltatii de beneficiar al drepturilor prevazute de legea 118/90 si al indemnizatiei lunare, va rog sa ma ajutati pentru ca nu stiu cui sa ma adresez pentru a intra in posesia acestor drepturi (medicamente gratuite, transport cfr etc).
Indemnizatia lunara se acorda si retroactiv?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:25, 1 Aprilie 2021
La Agenția de Plati județeană.cin v-a admis cererea? Aveti drepturi de la depunerea cererii.
Drepturile prevăzute în Decretul-lege 18/1990 se acordă începând cu data de întâi a lunii următoare depunerii cererii și se suportă din bugetul de stat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Medicamente gratuite legea118/1990 melinte doina melinte doina Bună ziua. Cum trebuie să procedez pentru a obține medicamente gratuite în baza Decretului-Lege (R) nr.118/1990, art.(8 ,al 2),lit. a) ? (vezi toată discuția)
Beneficiar al decretului-lege 118/1990, cui si cum ma adresez mmp66 mmp66 Buna ziua, Bunicul meu a fost deportat in URSS in martie 1945. Mama si sora ei, au primit decizia de stabilire a calitatii de beneficiare a drepturilor ... (vezi toată discuția)
Decret-lege 118/1990 DittMilles DittMilles Buna ziua, Intrucat nu am primit nici un raspuns de la nici o autoritate la care am trimis emailuri (doar traim in tara un care nu se raspunde la emailuri) cu ... (vezi toată discuția)