Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Platesc o singura data contributia la sanatate?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Platesc o singura data contributia la sanatate?

Buna ziua! Daca obtin venituri din activitati independente pe baza de norma de venit si obtin si dividende peste plafonul de 12 salarii minime brute, platesc o singura data contributia la sanatate? Sau trebuie sa mai adaug un venit in declaratia unica si sa bifez la CASS si la norma de venit si la venituri din invenstitii? 2760 lei*2=5520 lei?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Da, o singura data. Veti completa in declaratia unica la partea de cass.