Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul pensie - La calculul pensiei se contorizeaza si ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul pensie - La calculul pensiei se contorizeaza si valoarea ...

Calcul pensie - La calculul pensiei se contorizeaza si valoarea bonurilor de masa ? Multumesc,
Potrivit dispozitiilor art.142, lit. o), art.157, alin. (2) si art. 220, alin.(2),C.fisc. tichetele de masa nu vor fi incluse in baza lunara de calcul a contributiilor de asigurari sociale si de asigurari sociale de sanatate si nici in cea a contributiei asiguratorii pentru munca.