Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Veniturile din bonurile de masa se iau in calculul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Veniturile din bonurile de masa se iau in calculul pensiei?

Tichetele de masa nu sunt incluse in baza lunara de calcul a contributiilor de asigurari sociale si de asigurari sociale de sanatare.

In speta, nu sunt luate in considerare la pensie.