Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua am un nepot care a scos bani din banca un ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua am un nepot care a scos bani din banca un credit de ...

Buna ziua am un nepot care a scos bani din banca un credit de nevoi personale a ramas in urma cu rata pe 2 luni ar dori acum sa vanda casa il afecteaza cu ceva acest lucru sa nu poata sa vada casa din cauza ca este dator la banaca 2 luni ?
Casa este ipotecată cu acest credit`? De ce vrea să vândă casa, să plătească creditul integral`?
Nu este ioptecata la credit vrea sa o vanda sa isi cupere alceva si sa achite si creditul

gi-jane2, moderator
Poate vinde fără probleme dacă nu este ipotecat. Dar trebuie să verifice la cartea funciară să nu pună între timp banca ipotecă, dacă declară creditul scadent după 90 de zile. Dacă se întâmplă așa nu va mai putea vinde.

Oricum va verifica notarul când va procesa contractul de V/C.
Dapix, utilizator