avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 836 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua! Am achiziționat de curând un teren ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua! Am achiziționat de curând un teren agricol in centrul ...

Buna ziua!
Am achiziționat de curând un teren agricol in centrul comunei.
Doresc infintarea pe acel teren a unui bar cu terasa
Constructia o fac cu o firmă pe piloni ca fundatie, si din lemn.
Inca nu am inceput. Doresc dacă ma puteti lamuri dc pot face acest lucru.
Dearece scoaterea de la teren agricol la intravilan consta in foarte mult timp am optat ptr acest lucru.
Pot obtine ulterior aprobari de functionare, autorizatile de functionare etc
facand lucrarea constructia in acest mod.
Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 13:38, 7 Aprilie 2021
Nu puteti. Legislatia s-a modificat de ceva ani, iar mitul constructiilor pe piloni a disparut odata cu versiunea veche.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se aplica noua lege si pentru terenurile extravilane sau agricole? ... andra921 andra921 Se aplica noua lege si pentru terenurile extravilane sau agricole? Sau trebuie sa fie intravilan? Am 5000 de m patrati de teren extravilan si de 3 ani am depus ... (vezi toată discuția)
Deschidere terasa sezoniera pe un deal extravilan vali2000 vali2000 Buna ziua! As dori sa stiu daca un SRL sau o II poate deschide o terasa sezoniera pe un teren aflat la baza unui deal.Terenul este extravilan. Daca acest ... (vezi toată discuția)
Constructie casa fara fundatie, structura metalica giuseppe07 giuseppe07 Doresc sa construiesc o casuta fara fundatie cu o suprafata utila de maxim 46 mp si o terasa acoperita de 10 mp . Ce supun reglementarile legale ... (vezi toată discuția)