Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua! Am achiziționat de curând un teren ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua! Am achiziționat de curând un teren agricol in centrul ...

Buna ziua!
Am achiziționat de curând un teren agricol in centrul comunei.
Doresc infintarea pe acel teren a unui bar cu terasa
Constructia o fac cu o firmă pe piloni ca fundatie, si din lemn.
Inca nu am inceput. Doresc dacă ma puteti lamuri dc pot face acest lucru.
Dearece scoaterea de la teren agricol la intravilan consta in foarte mult timp am optat ptr acest lucru.
Pot obtine ulterior aprobari de functionare, autorizatile de functionare etc
facand lucrarea constructia in acest mod.
Multumesc frumos!
Nu puteti. Legislatia s-a modificat de ceva ani, iar mitul constructiilor pe piloni a disparut odata cu versiunea veche.