Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere terasa sezoniera pe un deal extravilan
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere terasa sezoniera pe un deal extravilan

Buna ziua!
As dori sa stiu daca un SRL sau o II poate deschide o terasa sezoniera pe un teren aflat la baza unui deal.Terenul este extravilan.
Daca acest lucru este posibil,este nevoie de autorizatie de constructie? Mentionez ca terasa se doreste a fi construita numai din lemn,fara fundatie-practic doar un mic bar si cateva mese folosindu-se o parte din vegetatia existenta(terenul este in propietate).E necesara obtinerea tuturor celorlalte autorizatii si avize ca in cazul unei terase normale?
Multumesc!
Categoric aveti nevoie de autorizatii si avize de functionare, aceleasi ca si la o terasa normala.