Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce e de facut daca o societate nu are activitate timp ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce e de facut daca o societate nu are activitate timp de cateva luni?

Buna ziua,
va rog sa ma sfatuiti ce trebuie facut in cazul in care s-a infintat o societate si nu va avea activitate pana in luna iunie?
Multumesc
Buna ziua,

Sa va luati un contabil care sa va intocmeasca declaratiile specifice activitatii dvs. Chiar si pentru declaratiile in 0 amenzile sunt maricele.

De cand s-a infiintat firma?

O zi buna
Ii suspendati activitatea pana la acel termen: [ link extern ]
si solicitati regim derogatoriu daca vreti sa nu mai depuneti declaratii.
ContSters20980, utilizator
in luna noiembrie 2009
aveti deja de depus declaratii....incepand cu luna asta
Nu cred ca e cazul de suspendare...mai ales ca la registrul comertului termenele sunt foarte mari deocamdata...