avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce e de facut daca o societate nu are activitate timp ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce e de facut daca o societate nu are activitate timp de cateva luni?

Buna ziua,
va rog sa ma sfatuiti ce trebuie facut in cazul in care s-a infintat o societate si nu va avea activitate pana in luna iunie?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: JolieCont , Contabil 15:25, 5 Ianuarie 2010
Buna ziua,

Sa va luati un contabil care sa va intocmeasca declaratiile specifice activitatii dvs. Chiar si pentru declaratiile in 0 amenzile sunt maricele.

De cand s-a infiintat firma?

O zi buna
Ii suspendati activitatea pana la acel termen: [ link extern ]
si solicitati regim derogatoriu daca vreti sa nu mai depuneti declaratii.
Ultima modificare: Marți, 5 Ianuarie 2010
ContSters20980, utilizator
in luna noiembrie 2009
aveti deja de depus declaratii....incepand cu luna asta
Nu cred ca e cazul de suspendare...mai ales ca la registrul comertului termenele sunt foarte mari deocamdata...

Alte discuții în legătură

Impozit forfetar, suspendare si regimul cheltuielilor in aceasta perioada C_CRISTINA C_CRISTINA O firma a carei activitate este suspendata tocmai ptr a nu plati mpozitul forfetar are in proprietate un teren ptr care plateste impozit anual. Practic se ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratii Irina Iacob Irina Iacob O firma suspendata incepand cu data de 1 mai care a primit derogare de depunere declaratii de la Finante incepand cu data de 1 iulie 2009 - pentru luna ... (vezi toată discuția)
Suspendare activitate firma alin_bv alin_bv Va rog sa ma ajutati cu o problema. In situatia in care am suspendat activitatea firmei la Registrul Comertului si nu am fost la Administratia Financiara ... (vezi toată discuția)