Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vreau sa cumpar 3 parcele de teren intravilan intr o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vreau sa cumpar 3 parcele de teren intravilan intr o comuna , ...

Vreau sa cumpar 3 parcele de teren intravilan intr o comuna , adunate toate 4000 mp.

Pe mijloc exista un asa zis "Drum" in acte cale de acces pentru aceste terenuri. Asa a fost gandit pentru vanzare parcelare cu cale de acces drum.

Drumul nu este amenajat, sunt balarii pe el ... nu a trecut nimeni niciodata pe el ca este strict pentru aceste 3 parcele.

Drumul in acte are 16 ml cu o latime de 3 ml.

Intrebare : Daca iau tot terenul, toate parcelele.... pot sa pun o singura poarta la intrare ? Fiind un singur proprietar la toate parcelele ? Fara alte proprietati .... pe acest drum ? Nu doresc construire pe drum, doar sa inchid!

Drumul a fost conceput de vanzator ca drum cale access proprietati parcele dar eu vreau sa il cumpar pe tot.

Nu vreau sa il revand, nu construiesc pe el. Vreau decat sa fac gard imprejmuire !

Cine ma poate ajuta cu un raspuns ?
doinageorgescu, utilizator
Sigur ca da.
Mai departe, daca aveti un interes puteti alipi toate terenurile astfel incat sa rezulte un singur lot, cu un singur numar cadastral.