Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Despre situația juridică a compozitorilor
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Despre situația juridică a compozitorilor

Îmi poate spune cineva detalii despre situația juridică a compozitorilor sau unde găsesc informații pe această temă?
Patricia., utilizator
Depinde ce va interesează. Cautati pe site-ul ucmr- ada si găsiți acolo toată legislația aplicabila. Se aplica legea 8 privind drepturile de autor și a altor drepturi conexe si ordinele orda.
Bună ziua! Mulțumesc pentru răspuns! Ceea ce mă interesează este "Cine poate avea calitatea de compozitor?" într-o manieră juridică. Speram să găsesc o sursă informațională axată pe această latură. Am accesat anterior site-ul oficial al UCMR-ADA, însă voi reveni. Mulțumesc din nou pentru răspunsul dumneavoastră! O zi frumoasă!