Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Echivalare studii Vreau sa imi inscriu copilul la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Echivalare studii Vreau sa imi inscriu copilul la scoala in Romania. ...

Echivalare studii
Vreau sa imi inscriu copilul la scoala in Romania. Ce acte doveditoare imi trebuiesc din Anglia unde copilul a frgventat scoala primara? E nevoie sa fie stampilate de scoala respectiva? Trebuiesc traduse, legalizate.In Anglia sistemul este diferit, la ciclul primar nu au calificative, foaie matricola sau alte documente. Am primit doar o scrisoare cum ca a frgventat scoala intre anii x si y iar la data plecarii copilul se afla in clasa z. Scrisoarea are doar semnatura directorului si antetul si insemnele scolii respective, precum si datele de contact.
Va multumesc!
Centrul Național de Recunoaștere și Echivalare a Diplomelor (CNRED) recunoaște actele de studii de nivel preuniversitar obținute în străinătate ... Prin urmare, adresati-va acestei institutii.

Detalii
[ link extern ]
Bună!familia noastră s-a mutat în Anglia și am o fiica de 16 ani și în tara a fost clasa a 9 a trebuia sa intre a 10 a,am venit aici pentru un an,înainte sa ne mutam m am. Dus la liceul ei pentru a vorbi cu directoarea și la secretariat pentru a vedea dacă din clasa a 11 a s-ar putea întoarce înapoi tot la ea în clasa,mi s-a spus ca da nici o problema ,când ne am mutat aici după aproximativ o luna am fost anunțată de diriginta ca ea nu este sigura ca o sa se mai poată întoarce Fiica mea în clasa ei deoarece locurile sunt ocupate.Credeti ca se mai poate întoarce la același liceu în același clasa?
Numai cei de la ISJ va pot spune .