Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua,este corect ca executorul să mă taxeze cu ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua,este corect ca executorul să mă taxeze cu 925 lei ...

Bună ziua,este corect ca executorul să mă taxeze cu 925 lei pt. o creanță de 2180 lei?
Bună ziua,
Trebuie să aveți în vedere faptul că aceste cheltuieli de executare nu constau doar în onorariul executorului judecătoresc, ci și în taxe de timbru, cheltuieli efectuate cu ocazia publicității procedurii de executare silită și cu efectuarea altor acte de executare silită, onorariul avocațial în procedura executării silite, etc. Dacă apreciați că aceste cheltuieli sunt excesive, puteți face contestație la executare.