Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua. Am o întrebare la dvs. Actuala mea soție ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua. Am o întrebare la dvs. Actuala mea soție a divorțat ...

Bună ziua. Am o întrebare la dvs. Actuala mea soție a divorțat prin notariat. Cei 3 copii din căsătoria ei anterioara prin notariat au rămas la ea(la noi) cu dreptul tatălui de ai vizita și de ai lua în vacante.Si sa ajute material la creșterea lor. Cea ce nu sa întâmplat. Acum un an jumate el ia luat în vacanta de vara și nu ia mai adus înapoi. Menționez ca la divorț copiii au rămas la ea. Ce trebuie sa facem ca sai putem lua înapoi. El tine copiii neîngrijiti și i bate. Copii siar dorii sa rămână la noi dar le e frica de tatăl lor cai bate și nu pot zice nimic. Ce trebuie făcut legal sa i luam înapoi. Mulțumesc anticipa
Daca are o hotarare defintiva de stabilire a domiciliului minorilor la mama, atunci mergeti la un executor sa o puna in executare.
Acum un an jumate el ia luat în vacanta de vara și nu ia mai adus înapoi

si totusi, ce a facut mama la sfarsitul vacantei, acum un an si juatate? nu a observat ca nu se intorc?
Trebuie la un executor din zona unde are ea domiciliu sau un executor din zona de unde a fost căsătorită? . Ca difera județele.
Yoyo1990, utilizator
A observat. A încercat cu vorba bună sa i zică sai dea. Ia interzis sa vorbească cu ei. A blocato peste tot. A mers acolo sai ia. A început sa o amenințe și sa arunce cu cărămizi după ea. A sunat la politie. A mers un echipaj acolo. Lea arătat la dânșii hârtiile de la notar dar tot nu ia luat. Cum au venit asa au și plecat polițiști. Acum întreb ce avem de făcut.Unde sa mergem ca să fie legal. Ca tatăl lor o amenință cai face rău și alte lucruri.

Daca o interesa soarta copiulor trebuiau făcute demersuri de urgență ,mers la avocat pr un sfat mers la executor etc.Dupa un an si jumatate se complica lucrurile...