Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Am infiintat un pfa cu cod caen principal de 4721 ptr ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Am infiintat un pfa cu cod caen principal de 4721 ptr un aprozar!

Buna ziua! Acum o saptamana am infiintat un pfa, cu cod caen principal de 4721 ptr un aprozar! Aprozarul vreau sa fie in curte intr-un foisor mic de 5mp, care are doua parti inchise si doua deschise! Dsv nu da aviz, deoarece nu coraspunde cerintelor de aprozar :( ... am activitate secundara comert cu ridicata cod caen 4631! Intrebarea mea este daca nu mai fac aprozarul, pot sa fac comert cu ridicata, fara avize, dar inregistrat la anaf? Daca nu fac nici o activitate si inca nu am inregistrat pfaul la anaf, si vreau sa renunt primesc vreo amenda?multumesc ptr raspunsuri
george-neagu, moderator