Forum Discuţii juridice Executare silită tarif executori judecatoresti
Discuție deschisă în Executare silită

tarif executori judecatoresti

exista o lege prin care tariful executorilor judecatoresti este standardizat?
daca da, imi puteti spune despre ce lege e vorba? Multumesc.
stiu ca sunt stabilite valorile minime, nu maxime...
Prin Ordinul nr. 2.848/C din 25 octombrie 2004, publicat in M.Of. nr. 1.036 din 9 noiembrie 2004 sunt stabilite atat onorariile minimale, cat si cele maximale pentru fiecare activitate prestata de executori.