avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Poate Anaf sa imi ceara contractele de inchiriere din ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Poate Anaf sa imi ceara contractele de inchiriere din 2019 ?

Am 4 garsoniere pe care le inchiriez pe termen lung. In urma reclamatiilor unui vecin aflat la 5 case distanta am fost controlat de Anaf - persoane fizice in 2019 si voi fi iarasi controlat maine, multumita aceluiasi reclamagiu. Intrebare: pot inspectorii sa imi ceara contractele de inchiriere din 2019, pe care le-am dat la controlul anterior ? Eu nu le mai am, nu le-am pastrat. Am completat si depus declaratia unica pe 2019, 2020 si 2021, iar pe 2019 si 2020 am platit impozitele.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:40, 15 Aprilie 2021
Da, se pot face verificari pe ultimii 5 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurat cass fara declaratia unica? paula264 paula264 Buna seara. Sunt o persoana fara venituri si in 2018 am fost asigurata la sanatate prin completarea declaretiei unice in mai 2018 -aprilie 2019. Pana aici ... (vezi toată discuția)
Declaratie anaf inchiriere imobil adrian2656 adrian2656 Buna ziua. Incepand cu 1 iunie 2019 am inchiriat un apartament cu contract de inchiriere tiparit si completat/semant de mine respectiv chirias. Inteeleg ca ... (vezi toată discuția)
Neacordare indemnizatie covid pentru pfa cu activitatea suspendata djpedros djpedros Buna ziua, Sunt PFA cu activitate in domeniul evenimentelor (Activitati suport pentru interpretare artistica, cod CAEN 9002). De la inceputul pandemiei am ... (vezi toată discuția)