Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Certificat fiscal primarie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Certificat fiscal primarie

Buna seara,
Pentru a depune cerere in vederea eliberarii unui certificat de atestare fiscala, pentru societatea la care lucrez, la o Primarie mi s-a cerut procura notariala prin care administratorul sa ma imputerniceasca sa in acest sens. Initial am mers cu o impurnicire eliberata de societate, eu fiind economist in aceasta societate si nu au vrut sa elibereze acest certificat de atestare ficala. Este corect ceea ce cer functionarii primariei? Nicaieri in nicio institutie a statului cand am reprezentat societatea nu mi s-a cerut acest lucru. Nici la semnarea de credite bancare (aici mi s-a cerut de banca imputernicire prin AGA chiar daca se punea gaj pe bunurile societatii)
Unde se poate face plangere in fata acestui abuz?
Depuneti o sesizare catre Primar...