Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Sunt obligata sa platesc CAS?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Sunt obligata sa platesc CAS?

Buna ziua,
Am si eu o intrebare. Daca venitul din chirii este mai mare decat venitul minim brut, nu sunt obligata sa platesc CAS. Dar daca am si un PFA la care venitul este sa zicem de 50 lei, sunt obligata ca platesc CAS, nu?
Multumesc
george-neagu, moderator
Sunteti obligata sa platiti contributia la pensie doar daca venitul net de la pfa depaseste plafonul celor 12 salarii minim brute pe economie.
Multumesc