avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua,am un bunic care a fost veteran de razboi si ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua,am un bunic care a fost veteran de razboi si a decedat ...

Buna ziuna,am un bunic care a fost veteran de razboi si a decedat in 2013! Copii lui au dreptul la pensie de urmas, in urma modificarilor suferite de Legea 232 din 2020?

Alte discuții în legătură

Copiii celor care nu au fost prizonieri dar au fost veterani ... Grecu ion Grecu ion Copiii celor care nu au fost prizonieri dar au fost veterani de război,pot beneficia de indemnizație conf.legii nr.130/2020? (vezi toată discuția)
Are drept sau nu si la pensia de cap pe care i-au anulat-o? yna87 yna87 Bunica mea avea pensie de CAP, iar sotzul avea pensie de stat si de veteran. La decesul sotului in 2001 a ramas ku pensia de urmas si indemnizatia de vaduva ... (vezi toată discuția)
Pensia de urmas de veteran razboi mikutica mikutica Buna ziua, Bunicul meu a fost veteran de razboi. Bunica a primit pensie de urmas de veteran de razboi pana a decedat. Mama mea ar avea dreptul la acea ... (vezi toată discuția)