Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Compartiment Asociatii Proprietari mai exista? Buna ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Compartiment Asociatii Proprietari mai exista? Buna ziua, VA rog sa-mi spuneti, mai exista sau nu in cadrul ...

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti, mai exista sau nu in cadrul primariilor "Compartimentul Asociații de Proprietari" care verifica si controleaza probleme de administrare, gestiune economico- financiară, obligații privind managementul proprietății și în general aplicarea legislației în domeniul locativ? Au fost ceva proiecte in anul 2019 privind desfiintarea acestuia si nu sunt lamurit daca s-au adoptat sau nu.
Multumesc.
sharpwhite, utilizator
Serviciul specializat de sprijinire si indrumare asociatii de proprietari exista in cadrul primariilor teritoriale
Inspectorii care exercita atributii in serviciul respectiv ,nu in toate cazuri cunosc dispozitiile care guvernraza infiintarea,organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari,despre alet dispozitii si norme....
Daca intemntionati expertiza finaciar contabila sau audit aveti varianta sa contractati in nume propriu expert contabil autorizat CECCAR cu care puteti negocia obiectivele,perioada d everificat-inclusiv contravalopare expertiza pe care eventual o puteti recupera daca se evidentiaza prejudiciu si perosane responsabile de producerea acestuia