Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara. Sunt în concediu e creștere copil, și ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara. Sunt în concediu e creștere copil, și am văzut ...

Buna seara. Sunt în concediu e creștere copil, și am văzut că sa schimbat normele de aplicare la indemnizație creștere copil, eu lucrez și nu vreau sa pierd ccc ( nu depășesc 6250 in 12 luni ) as dori să știu dacă a rămas tot așa, adică să pot obține venituri de 6250 in 12 luni cat sunt in ccc, eu nu am înțeles mare lucru.
Va mulțumesc pentru răspunsuri.
Puteti realiza, în decursul unui an calendaristic, venituri supuse impozitului, prin desfășurarea efectivă a unei activități în perioada de concediu, al căror nivel net nu depășește de 5 ori cuantumul minim al indemnizației (n.m., 6250 lei net/ an calendaristic)