avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Exista legislatie pentru statiile de incarcare a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Exista legislatie pentru statiile de incarcare a masinilor electrice?

Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu o trimitere la legislatia pentru statiile de incarcare a masinilor electrice? Daca exista.
Ultima modificare: Luni, 26 Aprilie 2021
Urkarg, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:38, 27 Aprilie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vedeti
DIRECTIVA 2014/94/UE A PARLAMENTULUI EUROPEAN ȘI A CONSILIULUI privind instalarea infrastructurii pentru combustibili alternativi.
[ link extern ]

Directiva 2010/31/UE a Parlamentului European și a Consiliului din 19 mai 2010
[ link extern ]

Legea nr. 372 din 13 decembrie 2005 privind performanța energetică a clădirilor
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este nevoie sau nu de certificat energetic? ricaramurica10 ricaramurica10 E NEVOIE SAU NU DE CERTIFICAT ENERGETIC. Mentionez ca detin la tara o cladire care in actele de la cadastru figureaza ca si casa de locuit, o cladire care a ... (vezi toată discuția)
Certificare energetica lacsim lacsim Va rog sa-mi raspundeti daca stiti ceva in legatura cu Legea de modificare si completarea Legii nr.372/2005 privind performanta energetica a cladirilor , mai ... (vezi toată discuția)
Este nevoie de certificat energetic la o ruina? ricaramurica100 ricaramurica100 Eu am o fosta casa de locuit si o fosta moare, din care au ramas doar zidurile. In cazul acesta de ce mai este nevoie de certificat energeti, daca eu nu consum ... (vezi toată discuția)