Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Exista legislatie pentru statiile de incarcare a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Exista legislatie pentru statiile de incarcare a masinilor electrice?

Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu o trimitere la legislatia pentru statiile de incarcare a masinilor electrice? Daca exista.
Urkarg, utilizator
Vedeti
DIRECTIVA 2014/94/UE A PARLAMENTULUI EUROPEAN ȘI A CONSILIULUI privind instalarea infrastructurii pentru combustibili alternativi.
[ link extern ]

Directiva 2010/31/UE a Parlamentului European și a Consiliului din 19 mai 2010
[ link extern ]

Legea nr. 372 din 13 decembrie 2005 privind performanța energetică a clădirilor
[ link extern ]