Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Salut, am permis italienesc facut in Italia, mi sa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Salut, am permis italienesc facut in Italia, mi sa suspendat ...

Salut, am permis italienesc facut in Italia, mi sa suspendat pe 2 ani am refuzat sa dau analize pentru alcool, am facut tot ore in folosu comunitati asa au scazut la 1 an suspendare de permis, si astept de 2 luni sa pot conduce, si nici acum nu miau trmis provedimento dela giudice, nu mai acept vreau sa renunt la permisu lor, vreau sa fac permis dela zero in Romania, vreau permis romanesc, multi au facut asa este totul legal, daca ai rezidenta in alta tara, poti sa faci alt permis
Adita777, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~

Av. Liviu Voinea a scris:

Intrebarea dvs este?

As vrea sa stiu daca pot face unu romanesc, ala italian o sal anulez ma motorizzazione
~ Conținut șters la cerere ~

Av. Liviu Voinea a scris:

Pai ati spus dvs ca poti ,si ca este totul legal.
Doar ca daca detineti doua permise de conducere,al doilea de va anula.
Adica ala din RO

Inca nu lam facut pe ala romanesc, am doar italian care momentan e suspendat, mai astept o luna de zile, daca numi trimite provedimentul ca pot conduce, vin in Romania si il fac romanesc, si il anulez pe ala italienesc, ma face sa astept mult ca sunt stranier, da nu este problema poate sal tine la iei, vreau sa ma mut in Romania definitv si vreau sa am permis romanesc
Adita777, utilizator