avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 731 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Salut, am permis italienesc facut in Italia, mi sa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Salut, am permis italienesc facut in Italia, mi sa suspendat ...

Salut, am permis italienesc facut in Italia, mi sa suspendat pe 2 ani am refuzat sa dau analize pentru alcool, am facut tot ore in folosu comunitati asa au scazut la 1 an suspendare de permis, si astept de 2 luni sa pot conduce, si nici acum nu miau trmis provedimento dela giudice, nu mai acept vreau sa renunt la permisu lor, vreau sa fac permis dela zero in Romania, vreau permis romanesc, multi au facut asa este totul legal, daca ai rezidenta in alta tara, poti sa faci alt permis
Ultima modificare: Miercuri, 28 Aprilie 2021
Adita777, utilizator
Cel mai recent răspuns: Adita777 , utilizator 22:43, 29 Aprilie 2021
~ Conținut șters la cerere ~


Av. Liviu Voinea a scris:

Intrebarea dvs este?


As vrea sa stiu daca pot face unu romanesc, ala italian o sal anulez ma motorizzazione
~ Conținut șters la cerere ~

Av. Liviu Voinea a scris:

Pai ati spus dvs ca poti ,si ca este totul legal.
Doar ca daca detineti doua permise de conducere,al doilea de va anula.
Adica ala din RO

Inca nu lam facut pe ala romanesc, am doar italian care momentan e suspendat, mai astept o luna de zile, daca numi trimite provedimentul ca pot conduce, vin in Romania si il fac romanesc, si il anulez pe ala italienesc, ma face sa astept mult ca sunt stranier, da nu este problema poate sal tine la iei, vreau sa ma mut in Romania definitv si vreau sa am permis romanesc
Ultima modificare: Joi, 29 Aprilie 2021
Adita777, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permisul romanesc anulat, conducere in romania cu permis italian michele1981 michele1981 buna ziua,mi-a fost anulat permisu de conducere romanesc in romania pe data de 12/03/2014 prin hotarare definitiva 6 luni suspendare 2 ani 6 luni perioada de ... (vezi toată discuția)
Daca permisul mi-a fost retinut pot sa obtin altul in romania? gucy87 gucy87 ma numes marian am detinut acum un an un permis de anglia luat de drept acolo dupa un an conduceam o masina fara asigurare ca doar ce o cumparasem la care cand ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere italian suspendat in romania sorinrosca sorinrosca cetaten roman cu resedinta in italia,permis de conducere italian,judecat si condamnat la 7 luni cu suspendare+permis anulat pt alcool fara victime,fara pagube ... (vezi toată discuția)