Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Se poate face un contract de comodat între două ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Se poate face un contract de comodat între două societăți?

Salutare

Se poate face un contract de comodat între două societăți?
Daca societatea ce beneficiază de bunul împrumutat încasează venituri din exploatarea bunurilor, și in contract este specificat că beneficiarul se ocupa de plata tuturor cheltuielilor,
Daca nu, o altă soluție pentru a putea împrumuta un bun mobil?
george-neagu, moderator