Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Comunicare îndreptare eroare materiala
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Comunicare îndreptare eroare materiala

Bună ziua.

Am o întrebare dacă ma puteți ajuta.

Pe data de 25.03 s-a dat sentinta nefavorabila cu drept de apel, pe 4.04 ajunge sentinta la mine. Astazi primesc o anexa la sentinta pentru judecare din oficiu pentru corectarea greșelilor de tehnoredactare, și aceasta cu drept de apel. Când pot în cazul acesta sa cer legalizarea ca și definitva a sentinței? La 30 zile după primirea primei sentințe sau la 30 zile după primirea anexei? Întreb în ideea în care trebuie sa predau permisul și nu as vrea sa beneficiez și de " bonus " din cauza asta.

Va mulțumesc
Ionut.Alexandru, utilizator