avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Legea teatrelor 1947
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Legea teatrelor 1947

Buna seara,
as avea nevoie urgent de textul legii 265 din iulie 1947.
Site-urile cu legislatie pe care le-am gasit nu o includeau, ori aveau accesul conditionat de afilieri sau etc.
M-ati putea ajuta, va rog mult?
Cel mai recent răspuns: Florentina Mihaela , utilizator 22:40, 6 Ianuarie 2010
Legea nr. 265/1947 pentru organizarea operelor, teatrelor si a filarmonicii de stat a fost abrogata prin Decretul nr. 19/1959.
Incercati sa va adresati la arhivele statului.
Multumiri pt info.
Ma gandeam doar ca ar putea fi gasita si pe net, dar ca nu caut eu cum trebuie...
Ultima modificare: Miercuri, 6 Ianuarie 2010
soirrelevant, utilizator
Daca sunteti din Bucuresti, gasiti la Biblioteca Academiei colectia Monitorului Oficial din anii '20 si pana in zilele noastre.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decret 92/1950 Maria Posciuc Maria Posciuc Buna seara, Stie cineva unde este arhivat originalul decretului 92/50? si daca,copiile actelor de proprietate in baza carora s-a facut ... (vezi toată discuția)
Titluri ale ministerului finantelor antonescu gheorghe antonescu gheorghe Sunt în posesia unor tiluri emise de Ministerul Finanţelor al României în perioada 1934-1947, perioada lor de maturitate fiind depăşită. M-am adresat ... (vezi toată discuția)
Decretul 175 din 1973 privind programul de lucru pentru realizarea planului de stat de investitii jepilor12 jepilor12 Buna ziua, Incerc sa gasesc un act ce l-ar putea ajuta pe tatal meu, legat de pensie. Este vorba de Decretul 175 din 1973 privind programul de lucru pentru ... (vezi toată discuția)