Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Legea teatrelor 1947
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Legea teatrelor 1947

Buna seara,
as avea nevoie urgent de textul legii 265 din iulie 1947.
Site-urile cu legislatie pe care le-am gasit nu o includeau, ori aveau accesul conditionat de afilieri sau etc.
M-ati putea ajuta, va rog mult?
Legea nr. 265/1947 pentru organizarea operelor, teatrelor si a filarmonicii de stat a fost abrogata prin Decretul nr. 19/1959.
Incercati sa va adresati la arhivele statului.
Multumiri pt info.
Ma gandeam doar ca ar putea fi gasita si pe net, dar ca nu caut eu cum trebuie...
soirrelevant, utilizator
Daca sunteti din Bucuresti, gasiti la Biblioteca Academiei colectia Monitorului Oficial din anii '20 si pana in zilele noastre.