Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... buna seara! In data de 13 aprilie 2021 am fost oprit ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

buna seara! In data de 13 aprilie 2021 am fost oprit de politia ...

buna seara! In data de 13 aprilie 2021 am fost oprit de politia locala pe strada ca nu aveam masca de protectie, mi-a cerut datele, iar azi, 6 mai 2021 am gasit lipit pe usa apartamentului procesul- verbal de constatare si contraventie prin care eram amendat cu 500 de lei. Cum pot contesta aceasta amenda?
În scris la .judecătorie .