Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Soțul meu are luate două credite de la două bănci ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Soțul meu are luate două credite de la două bănci și nu ...

Soțul meu are luate două credite de la două bănci și nu a mai plătit rate la nicio bancă de cîteva luni..am auzit că dacă el nu mai plătește ratele băncile își pot recupera bani de la membri familiei adică bancă să facă poprire la pensia lui taicăso
Nu este adevărat ceea ce ați auzit, daca taică-su nu este co-împrumutat sau girant. Daca titularul nu mai plătește va fi executat silit pe salariu, și pe bunurile mobile si imobile ce la deține.
Dapix, utilizator
pai de ce de la ta-su si nu de la dvs daca ii sunteti sotie si creditele au fost facute pt nevoile familiei, in timpul castaoriei?