avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua, In localitatea noastra incidenta cazurilor ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua, In localitatea noastra incidenta cazurilor de coronavirus ...

Buna ziua,
In localitatea noastra incidenta cazurilor de coronavirus este intre 1 si 3. Se pot organiza evenimente (nunti, botezuri) in restaurant si in ce conditii ?
Se poate pune muzica, se poate dansa, ce grad de ocupare, ce alte reguli trebuie respectate?
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 14:34, 7 Mai 2021
MĂSURI pentru diminuarea impactului tipului de risc
Art. 1. — În condițiile art. 5 alin. (3) lit. a) din Legea nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, cu modificările și completările ulterioare, se stabilesc următoarele măsuri:
....................
2. se interzice desfășurarea de reuniuni cu prilejul unor sărbători, aniversări, petreceri în spații închise și/sau deschise, publice și/sau private;
........................
13. se interzice organizarea de evenimente private (nunți, botezuri, mese festive etc.) în spații închise, cum ar fi, fără a se limita la acestea, saloane, cămine culturale, restaurante, baruri, cafenele, săli/corturi de evenimente;

14. se interzice organizarea de evenimente private (nunți, botezuri, mese festive etc.) în spații deschise, cum ar fi, fără a se limita la acestea, saloane, cămine culturale, restaurante, terase, baruri, cafenele, săli/corturi de evenimente;
......................
[ link extern ]

Asta deocamdata.
Se promite :
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara.fiica mea de 17 ani doreste sa mearga la o reuniune ... elena2357 elena2357 buna seara.Fiica mea de 17 ani doreste sa mearga la o reuniune cu prietenii ei de revelion.Sunt aproximativ 10 persoane. Am vrut o parere avizata legat de ... (vezi toată discuția)
Buna seara, suntem 11 persoane și vrem sa facem revelionul împreuna, ... IonescuTudor IonescuTudor Buna seara, suntem 11 persoane și vrem sa facem revelionul împreuna, privind situația epidemiologică nu știm dacă este legal in aceasta situatie. pe ... (vezi toată discuția)