avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... buna seara.Fiica mea de 17 ani doreste sa mearga la o ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

buna seara.Fiica mea de 17 ani doreste sa mearga la o reuniune ...

buna seara.Fiica mea de 17 ani doreste sa mearga la o reuniune cu prietenii ei de revelion.Sunt aproximativ 10 persoane.
Am vrut o parere avizata legat de cererea ei deoarece nu sunt sigura daca indeplineste conditiile legale.
multumesc
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 07:54, 16 Decembrie 2020
Urmeaza a se stabili zilele următoare.
In toata Europa numarul.de persoane este restrans in privinta petrecerilor.
Deocamdata astfel de evenimente private sunt interzise:
[ link extern ]
20. Se propune menținerea interdicției organizării de evenimente private (nunţi,
botezuri, mese festive etc.) în spaţii închise cum ar fi, fără a se limita la acestea, saloane,
cămine culturale, restaurante, baruri, cafenele, săli/corturi de evenimente.
21. Se propune menținerea interdicției organizării de evenimente private (nunţi,
botezuri, mese festive etc.) în spaţii deschise cum ar fi, fără a se limita la acestea,
saloane, cămine culturale, restaurante, terase, baruri, cafenele, săli/corturi de
evenimente.
[ link extern ]

elena2357 a scris:

buna seara.Fiica mea de 17 ani doreste sa mearga la o reuniune cu prietenii ei de revelion.Sunt aproximativ 10 persoane.
Am vrut o parere avizata legat de cererea ei deoarece nu sunt sigura daca indeplineste conditiile legale.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara, suntem 11 persoane și vrem sa facem revelionul împreuna, ... IonescuTudor IonescuTudor Buna seara, suntem 11 persoane și vrem sa facem revelionul împreuna, privind situația epidemiologică nu știm dacă este legal in aceasta situatie. pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in localitatea noastra incidenta cazurilor de coronavirus ... vanatorul vanatorul Buna ziua, In localitatea noastra incidenta cazurilor de coronavirus este intre 1 si 3. Se pot organiza evenimente (nunti, botezuri) in restaurant si in ce ... (vezi toată discuția)
Se pot organiza petreceri private in noiembrie? Dinucristianmotrix Dinucristianmotrix Se pot organiza petreceri private in noiembrie? Și care sunt condițiile? (vezi toată discuția)