Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... buna seara.Fiica mea de 17 ani doreste sa mearga la o ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

buna seara.Fiica mea de 17 ani doreste sa mearga la o reuniune ...

buna seara.Fiica mea de 17 ani doreste sa mearga la o reuniune cu prietenii ei de revelion.Sunt aproximativ 10 persoane.
Am vrut o parere avizata legat de cererea ei deoarece nu sunt sigura daca indeplineste conditiile legale.
multumesc
Urmeaza a se stabili zilele următoare.
In toata Europa numarul.de persoane este restrans in privinta petrecerilor.
Deocamdata astfel de evenimente private sunt interzise:
[ link extern ]
20. Se propune menținerea interdicției organizării de evenimente private (nunţi,
botezuri, mese festive etc.) în spaţii închise cum ar fi, fără a se limita la acestea, saloane,
cămine culturale, restaurante, baruri, cafenele, săli/corturi de evenimente.
21. Se propune menținerea interdicției organizării de evenimente private (nunţi,
botezuri, mese festive etc.) în spaţii deschise cum ar fi, fără a se limita la acestea,
saloane, cămine culturale, restaurante, terase, baruri, cafenele, săli/corturi de
evenimente.
[ link extern ]

elena2357 a scris:

buna seara.Fiica mea de 17 ani doreste sa mearga la o reuniune cu prietenii ei de revelion.Sunt aproximativ 10 persoane.
Am vrut o parere avizata legat de cererea ei deoarece nu sunt sigura daca indeplineste conditiile legale.
multumesc