avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Se pot organiza petreceri private in noiembrie?
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Se pot organiza petreceri private in noiembrie?

Se pot organiza petreceri private in noiembrie? Și care sunt condițiile?
Ultima modificare: Luni, 2 Noiembrie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 09:02, 2 Noiembrie 2020
Cred ca pana la primavara nu o sa se mai organizeze ceva de genul ( cel putin nu legal), avand in vedere raspandirea virusului si numarul de cazuri...
Art. 1, pct. 13 din anexa 3 la Hotararea 856/2020 privind prelungirea starii de alerta
13. se interzice organizarea de evenimente private (nunți, botezuri, mese festive etc.) în spații deschise cum ar fi, fără a se limita la acestea, saloane, cămine culturale, restaurante, terase, baruri, cafenele, săli/corturi de evenimente;

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in localitatea noastra incidenta cazurilor de coronavirus ... vanatorul vanatorul Buna ziua, In localitatea noastra incidenta cazurilor de coronavirus este intre 1 si 3. Se pot organiza evenimente (nunti, botezuri) in restaurant si in ce ... (vezi toată discuția)
Buna seara.fiica mea de 17 ani doreste sa mearga la o reuniune ... elena2357 elena2357 buna seara.Fiica mea de 17 ani doreste sa mearga la o reuniune cu prietenii ei de revelion.Sunt aproximativ 10 persoane. Am vrut o parere avizata legat de ... (vezi toată discuția)