Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Se pot organiza petreceri private in noiembrie?
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Se pot organiza petreceri private in noiembrie?

Se pot organiza petreceri private in noiembrie? Și care sunt condițiile?
george-neagu, moderator
Cred ca pana la primavara nu o sa se mai organizeze ceva de genul ( cel putin nu legal), avand in vedere raspandirea virusului si numarul de cazuri...
Art. 1, pct. 13 din anexa 3 la Hotararea 856/2020 privind prelungirea starii de alerta
13. se interzice organizarea de evenimente private (nunți, botezuri, mese festive etc.) în spații deschise cum ar fi, fără a se limita la acestea, saloane, cămine culturale, restaurante, terase, baruri, cafenele, săli/corturi de evenimente;

[ link extern ]