avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Gripa noua H1n1 si vaccinarea
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Gripa noua H1n1 si vaccinarea

Buna ziua,

O data cu inmultirea cazurilor de gripa @noua@ , si chiar decese as vrea sa stiu daca sunteti dispusi sa va vaccinati impotriva ei.
Este o discutie in care imi permit sa va sugerez sa impartasim opinii despre acest virus si despre vaccinul impotriva ei .
Interesant ar fi sa raspundeti prin da sau nu la intrebarea daca v-ati vaccinat impotriva gripei H1N1, motivind sau nu acest lucru.
Va multumesc pentru intelegere.
Cel mai recent răspuns: tanguera , utilizator 11:10, 8 Ianuarie 2010
freeanifer a scris:

Desi sunt convins ca cititi presa , nefiind deocamdata partizanul nici unei solutii imi permit sa va indic un link catrre evenimentul zilei de azi , 06.01.2010...

[ link extern ] -/

Imi permit si eu sa va raspund.

Canada advised its doctors to stop using a batch of AH1N1 vaccines after reports of severe side effects in some patients.

[ link extern ] /

V-ati facut vaccin ?
Tocmai v-ati injectat cu de 1.000.000x doza de Squalene
[ link extern ]
prezenta in vaccinul anti Anthrax care a cauzat Sindromul Razboiului din Golf
[ link extern ]
si cu 25.000x catitatea de mercur pe care Food and Drug Administration ([ link extern ] /)
o considera a fi toxica + niste aluminiu bonus care sa sporeasca toxicitatea mercurului.

Va uram multa sanatate !
(Ca in rest aveti de toate.)
Ultima modificare: Joi, 7 Ianuarie 2010
BX, utilizator
Asta este adevarat poate pentru unii din canadieni sau o parte a presei .
Ce facem cu cealalta parte a populatiei canadiene sau nu care s-a vaccinat deja ?:D
Eu am ramas marcata de istoria vaccinului anti-poliomielitic din anii 40-50 in America, atunci cand fiecare cercetator descoperea cate o tulpina si inocula zeci de copii care mureau sau paralizau, dupa multe incercari au reusit sa stabilizeze formula si acum pot spune ca e un vaccin bun.
Astept inca 60 de ani si ma vaccinez si eu :)
Nu, nu m-am vaccinat. In acest vaccin nu am incredere. Ma bazez pe sistemul meu imunitar.
adutescu a scris:

Astept inca 60 de ani si ma vaccinez si eu :)

=D>=D>=D>

mihaelafree a scris:

Nu, nu m-am vaccinat. In acest vaccin nu am incredere. Ma bazez pe sistemul meu imunitar.


Subscriu. I se face prea multa publicitate agresiva si zgomotoasa ca sa nu fie (si) ceva necurat la mijloc B-) Au murit oameni... E adevarat, Dumnezeu sa-i ierte. Dar nu gripa i-a omorat ci fondul pe care s-a instalat ea. Oamenii cu sistemul imunitar slabit pot fi doborati chiar si de mult mai putin...
Ultima modificare: Joi, 7 Ianuarie 2010
tanguera, utilizator

Alte discuții în legătură

Gripa freeanifer freeanifer http://www.youtube.com/watch?v=ak7s0sBYzfA Oare ?:(( (vezi toată discuția)
H1n1 handsu handsu Gripa porcina este o exagerare - concluzioneaza CBS News din SUA . Cele mai recente date WHO sustin , ca in intreaga lume exista 415 mii de imbolnaviri ... (vezi toată discuția)
Gripa porcina, intre interese financiare si soriciul obrazului... alex9ys alex9ys Doamnelor si Domnilor, prezenti pe acest forum... Cu plecaciune va rog de iertare pentru indrazneala de a posta o intrebare, care a capatat o consistenta ... (vezi toată discuția)