Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Gripa noua H1n1 si vaccinarea
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Gripa noua H1n1 si vaccinarea

Buna ziua,

O data cu inmultirea cazurilor de gripa @noua@ , si chiar decese as vrea sa stiu daca sunteti dispusi sa va vaccinati impotriva ei.
Este o discutie in care imi permit sa va sugerez sa impartasim opinii despre acest virus si despre vaccinul impotriva ei .
Interesant ar fi sa raspundeti prin da sau nu la intrebarea daca v-ati vaccinat impotriva gripei H1N1, motivind sau nu acest lucru.
Va multumesc pentru intelegere.
freeanifer a scris:

Desi sunt convins ca cititi presa , nefiind deocamdata partizanul nici unei solutii imi permit sa va indic un link catrre evenimentul zilei de azi , 06.01.2010...

[ link extern ] -/

Imi permit si eu sa va raspund.

Canada advised its doctors to stop using a batch of AH1N1 vaccines after reports of severe side effects in some patients.

[ link extern ] /

V-ati facut vaccin ?
Tocmai v-ati injectat cu de 1.000.000x doza de Squalene
[ link extern ]
prezenta in vaccinul anti Anthrax care a cauzat Sindromul Razboiului din Golf
[ link extern ]
si cu 25.000x catitatea de mercur pe care Food and Drug Administration ([ link extern ] /)
o considera a fi toxica + niste aluminiu bonus care sa sporeasca toxicitatea mercurului.

Va uram multa sanatate !
(Ca in rest aveti de toate.)
BX, utilizator
Asta este adevarat poate pentru unii din canadieni sau o parte a presei .
Ce facem cu cealalta parte a populatiei canadiene sau nu care s-a vaccinat deja ?:D
Eu am ramas marcata de istoria vaccinului anti-poliomielitic din anii 40-50 in America, atunci cand fiecare cercetator descoperea cate o tulpina si inocula zeci de copii care mureau sau paralizau, dupa multe incercari au reusit sa stabilizeze formula si acum pot spune ca e un vaccin bun.
Astept inca 60 de ani si ma vaccinez si eu :)
Nu, nu m-am vaccinat. In acest vaccin nu am incredere. Ma bazez pe sistemul meu imunitar.
adutescu a scris:

Astept inca 60 de ani si ma vaccinez si eu :)

=D>=D>=D>

mihaelafree a scris:

Nu, nu m-am vaccinat. In acest vaccin nu am incredere. Ma bazez pe sistemul meu imunitar.

Subscriu. I se face prea multa publicitate agresiva si zgomotoasa ca sa nu fie (si) ceva necurat la mijloc B-) Au murit oameni... E adevarat, Dumnezeu sa-i ierte. Dar nu gripa i-a omorat ci fondul pe care s-a instalat ea. Oamenii cu sistemul imunitar slabit pot fi doborati chiar si de mult mai putin...
tanguera, utilizator