Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua ! Am poprire pe pensie de la casa de pensii ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua ! Am poprire pe pensie de la casa de pensii . Primesc ...

Buna ziua ! Am poprire pe pensie de la casa de pensii . Primesc restul prin posta . As dori sa imi fac cont bancar . M-ar ajuta o adeverinta de la Casa de pensii , privind poprirea , ca sa nu imi mai opreasca si banca alti bani sau trebuie sa fac alte demersuri ?
Multumesc anticipat !
Există posibilitatea ca executorul să vă blocheze contul bancar, și adeverința de la Casa de pensii să nu vă folosească prea mult.
Riscați să mergeți lunar la bancă, să așteptați la coadă..., să puteți încasa pensia de la casieria băncii.
Tot mai sigur și mai simplu este să vă aducă poștașul pensia.
Dapix, utilizator
Multumesc frumos ! Important e sa nu mai opreasca si banca , peste poprirea facuta deja de la Casa de pensii . Asta as fi dorit sa stiu .
Banca execută ce-i ordonă executorul și virează banii popriți în contul lui, de asta este important să rezolvați problema cu executorul.
Daca banca primește o adresă de a nu reține bani din pensia care intră în cont, o să vă păstreze suma intrată până vă prezentați cu buletinul la casierie să-i ridicați.
Dapix, utilizator
Multumesc mult ! Mi-ati fost intotdeauna de mare ajutor .