avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 154 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Avizul de însoțire a marfii.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Avizul de însoțire a marfii.

Bună ziua
Am nevoie de ajutorul dumneavoastră
La câteva întrebări mulțumesc anticipat

1- Dacă în avizul de însoțire a marfii este specificat de exemplu papuci dama la preț de 5 lei
Eu pot sa-i dau mai ieftin sa încasez de la client mai puțin de cât scrie pe avizul de însoțire a marfii?



2 De fie care data când cumpăr marfa și ajung cu marfa la sediu sau la depozitul nostru
Cum trebuie sa procedez ce acte trebuie sa întocmesc?

3 dacă încasez de exemplu 5 lei și din acei bani trebuie sa cumpăr ce va pentru firma imediat după ce am încasat pot face asta ?

4 sunt vânzător ambulant într-o piață
La un control ce acte trebuie sa am cu mine ?

5 avizul de însoțire a marfii trebuie trebuie păstrat după ce este plin?

6 avizul de însoțire a marfii trebuie băgat în contabilitate ?

7 ce este NIR și dacă este obligatoriu pentru SRL

8 Stocul de marfa trebuie sa îl am pe casa te marcat?


Menționez ca sunt vânzător ambulant de puțin timp
Vand articole nealimentare
Sunt la început de drum va mulțumesc încă o data
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Mai 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor , standurilor , chioscurilor si pietelor ; activitati care se desfasoara la beneficiari si/sau in afara sediilor proprii tarabostes1989 tarabostes1989 Buna ziua . Referitor la titlul subiectului , ceea ce ar insemna , un comert ambulant \" din poarta in poarta \" as vrea sa stiu ce acte trebuie sa detin in ... (vezi toată discuția)
Pfa comert cu amanuntul, acte necesare: nir-uri, avize, salarii etc MihaC_ MihaC_ Am citit, am citit si am unt in ceata ...inca, depre: A . Datele initiale : -un PFA autorizat pe targuri, piete etc. -1 punct de lucru intr-un targ (complex ... (vezi toată discuția)
Ajutor urgent - nota de receptie la aviz de insotire a marfii karrmen772004 karrmen772004 Buna ziua! Am si eu o speta daca ma puteti ajuta#-o. O firma are 3 magazine de desfacere. Toata marfa care intra in aceasta firma intra intr-un singur ... (vezi toată discuția)