avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Rambursare integrala anticipata prima casa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Rambursare integrala anticipata prima casa

Rambursare integrala anticipata prima casa
Am un credit Prima casa din 2013 prin Raiffeisen, pe 10 ani. Periodic am rambursat mai mult insa acum as vrea sa il ramburses integral si sa inchid contul. Ma intereseaza cam care sunt costurile notariale pentru documentatia necesara legat de demersurile pentru ridicarea ipotecii ?
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Mai 2021
gi-jane2, moderator
Trebuie să întrebați la bancă, deoarece demersurile le veți face la notarul agreat de bancă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prima casa alinaj alinaj Buna ziua, In anul 2009 am achizitionat o locuinta prin programul \"Prima Casa\".Am rambursat anticipat 85% din suma,in cazul in care voi achita si diferenta ... (vezi toată discuția)
Apartament cu prima casa,cam de 1-2 ani,acte de plata bani pt.stingere credit claudiamihai91 claudiamihai91 Buna ziua.Apartamentul e prin prima casa,daca s-ar achita integral creditul,s-ar ridica ipoteca.Proprietarul nu are bani, eu i-as da sa poata ridica ipoteca sa ... (vezi toată discuția)
Cumparare apartament ipotecat tzvpac tzvpac Buna seara Stiu ca s-a mai pus aceasta intrebare pe site-ul dvs.dar revin si eu cu aceeasi intrebare mai specifica pt cazul meu. Vreau sa cumpar un ... (vezi toată discuția)