Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Anul trecut am depus declaratia de venit la anaf ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Anul trecut am depus declaratia de venit la anaf online.

Anul trecut am depus declaratia de venit la anaf online. Am de ceva ani o parola pentru "spatiul virtual". Anul acesta nu mai regasesc posibilitatea de a ma loga in spatiul virtual cu parola mea, iar declaratia nu o pot depune online fara un certificat de semnatura digitala calificata. Indicatziile pretzioase de pe site nu ma ajuta. Nu prea inteleg ce se intampla, nu mi vine sa cred ca nu ma mai pt loga. Ma ajuta cineva sa gasesc drumul corect? Chiar nu mai pot fara semnatura digitala? Ar fi trebuit sa simplifice procedura, nu?
george-neagu, moderator
Sunați la ANAF, la Asistență contribuabili/ Alegeți de aici numărul:
[ link extern ]

Nu aveți nevoie decât de conexiune la internet și parolă validă pentru contul dvs. ca să-l accesați.
S-a simplificat procedura, să știți, o să găsiți declarația precompletată. Va trebui doar s-o verificați și s-o modificați dacă datele preînscrise sunt diferite de ce venituri ați realizat de fapt.
Emilika40, utilizator