avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inchidere I. F cu stoc de marfă.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inchidere I. F cu stoc de marfă.

Inchidere I. F cu stoc de marfă.
Care este procedura de radiere a unui I. F cu stoc de marfă încă pe gestiune.
1 Bat pe casă marfa rămasă în gestiune?
2 Fac factura de vânzare către mine?
3 Câtă reducere am voie să aplic?
4Merg apoi la Registrul comerțului pentru radiere punct de lucru și sediu, apoi la predarea memorie fiscale către firma cu care am contract?
5Cu casa de marcat ce se întâmplă, o pot revinde către altcineva?
Multumesc frumos pentru eventualele raspunsuri, sunt tare confuză.
Ultima modificare: Luni, 17 Mai 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Radiere a unui i.f. gabr gabr Bună ziua, am facut o cerere de radiere a unui i.f. neplatitor de tva la registrul comertului ,am ramas in raportul de gestiune cu o valoare de 4000 lei ,ce ... (vezi toată discuția)
Stoc de marfa ramas dupa radierea i.i. neplatitoare de tva paul2020 paul2020 Buna ziua. O ii neplatitoare de tva a fost radiata la cere la registrul comertului ,casa de marcat a fost defiscalizata de o firma specializata in ... (vezi toată discuția)
Inchidere intreprindere individuala paultk paultk Buna ziua! Doresc radierea unei I.I. Am cateva obiecte de inventar.Acestea vor trebui trecute in posesia persoanei fizice pe baza unui proces verbal ,fiecare ... (vezi toată discuția)