Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inchidere I. F cu stoc de marfă.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inchidere I. F cu stoc de marfă.

Care este procedura de radiere a unui I. F cu stoc de marfă încă pe gestiune.
1 Bat pe casă marfa rămasă în gestiune?
2 Fac factura de vânzare către mine?
3 Câtă reducere am voie să aplic?
4Merg apoi la Registrul comerțului pentru radiere punct de lucru și sediu, apoi la predarea memorie fiscale către firma cu care am contract?
5Cu casa de marcat ce se întâmplă, o pot revinde către altcineva?
Multumesc frumos pentru eventualele raspunsuri, sunt tare confuză.
george-neagu, moderator