avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Aportul de cash sau retragerea de cash trebuie ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Aportul de cash sau retragerea de cash trebuie dovedite cu vreun act?

Aportul de cash sau retragerea de cash trebuie dovedite cu vreun act? trebuie inregistrare in vreun fel in contabilitatea PFA?
Ultima modificare: Luni, 17 Mai 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Care este documentul justificativ pentru aportul in numerar? stefan0990 stefan0990 Buna ziua, Am achizitionat la un moment dat registrul unic de control dar am platit din banii cash \"ai mei\" (stiu ca PFA-ul are acelasi patrimoniu ca si ... (vezi toată discuția)
Plata card pf pentru bunuri pfa ALMC ALMC Buna seara Va rog daca puteti sa ma ajutati cu raspuns la urmatoarele: Se poate ca o PFA sa achizitioneze un calculator (factura este emisa catre PFA) si ... (vezi toată discuția)
Cum pot scoate bani din pfa? madalina_oprea madalina_oprea Buna ziua! Am un pfa, sistem real si platitor de tva. Cum pot scoate bani din el? Trebuie de fiecare data justificare? De exemplu am incasat 5000 ron si vreau ... (vezi toată discuția)