Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua.Parintii sunt divortati.Tatal are pasaport ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua.Parintii sunt divortati.Tatal are pasaport romanesc,copilul ...

Buna ziua.Parintii sunt divortati.Tatal are pasaport romanesc,copilul are pasaport suedez,fiind si cetatean suedez si roman.Vor circula,tatal cu pasaport romanesc,copilul cu cel suedez.Mama i-a facut o procura in engleza pt a putea circula cu tatal din Suedia in Romania.In Romania mai are nevoie si de alte documente pt a putea intra si iesi?
Consider că nu, având în vedere că minorul are locuința în Suedia.