Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Radiere PFA suspendat
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Radiere PFA suspendat

Buna ziua,

Am un PFA la care i-am suspendat activitatea in urma cu doi ani. Azi am fost sa il radiez la registrul comertului.
Mai e nececar sa depun vreo declaratie la ANAF?

Multumesc anticipat!

ONRC comunica automat aceasta operatiune catre ANAF si se realizeaza astfel radierea fiscala, fara a mai fi necesara depunerea de catre persoana respectiva a declaratiei la ANAF. PFA are insa obligatia ca in termen de 30 de zile de la data producerii evenimentului sa depuna declaratia unica cu venitul recalculat.
[ link extern ] /