Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, in cazul in care s-a omis inregistrarea in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, in cazul in care s-a omis inregistrarea in Revisal ...

Buna ziua,
in cazul in care s-a omis inregistrarea in Revisal a unui salariu brut, de exemplu din anul 2017, dar in softul de salarii apare acea suma bruta, si in declaratia 112?
cum se procedeaza in acest caz?
Se va face corectie in Revisal .
chiar daca au trecut ani de zile si brutul nu a fost inregistrat?
prin urmare trebuie refacuta declaratia 112 incepand cu anul 2017?
Chiar dacă a trecut ceva vreme... realitatea se dovedește cu adeverinta de vechime, în care sunt trecute , cronologic, toate modificările la c.i.m..
multumesc,data limita pentru a transmite in Revisal un salariu brut luna aceasta este data de 31 ,mai?(20 zile lucratoare)?
Dacă modificarea se face cu data de 01.05 atunci răspuns este afirmativ.