Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nu am primit ultimul salariu după demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nu am primit ultimul salariu după demisie

Am lucrat în italia cu contract de italia o luna si jumătate dupa care mi.am dat demisia și am plecat.Eu si încă un coleg.
Patronul amenință ca nu ne va plăti salariul pe ultima lună lucrată.
Am contractul de muncă plus foaia cu demisia.Se poate merge aici in România pentru soluționare și recuperarea salariului?
Care sunt prevederile privind conflictele de muncă – reprezentarea lucrătorilor români, greva? - pag.39 si urm.
[ link extern ]

Pentru indrumari puteti contacta:
Biroul Ataşatului pe Probleme de Muncă şi Sociale
Via Nicolò Tartaglia nr.36, 00197 Roma
Tel: (0039) 06 806 96 326; fax: 0039.06.808.49.95
Tel: 06.808.45.29. / 06.808.35.37. int.: 271 sau 224
E-mail: roma.social@mae.ro / roma.social1@mae.ro
Cornel Vasile, Consilier juridic