avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 389 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nu am primit ultimul salariu după demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nu am primit ultimul salariu după demisie

Am lucrat în italia cu contract de italia o luna si jumătate dupa care mi.am dat demisia și am plecat.Eu si încă un coleg.
Patronul amenință ca nu ne va plăti salariul pe ultima lună lucrată.
Am contractul de muncă plus foaia cu demisia.Se poate merge aici in România pentru soluționare și recuperarea salariului?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:18, 20 Mai 2021
Care sunt prevederile privind conflictele de muncă – reprezentarea lucrătorilor români, greva? - pag.39 si urm.
[ link extern ]

Pentru indrumari puteti contacta:
Biroul Ataşatului pe Probleme de Muncă şi Sociale
Via Nicolò Tartaglia nr.36, 00197 Roma
Tel: (0039) 06 806 96 326; fax: 0039.06.808.49.95
Tel: 06.808.45.29. / 06.808.35.37. int.: 271 sau 224
E-mail: roma.social@mae.ro / roma.social1@mae.ro
Ultima modificare: Joi, 20 Mai 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pentru anii munciți cu acte în regulă în italia aș putea ... Cami2014 Cami2014 Pentru anii munciți cu acte în regulă în Italia aș putea recupera contribuțiile plătite dacă NU primesc pensie de la statul italian? (vezi toată discuția)
Lichidari salariale italia - fiu decedat grunwald grunwald Buna seara, Cum pot lua parintii banii pe lichidari salariale fiului decedat (37 ani), in Torino, in urma cu 1 an? Avand in vedere ca parintii nu vorbesc ... (vezi toată discuția)
Unde pot si cu cine lua legatura cu mobbing in romania? denisa7669@yahoo.com denisa7669@yahoo.com Am fost mabizata la lacul de munca in italia,am luat legatura cu psihologii ,la un CAF IN ROMA,rezulta contractul,dar amramas di cauza lor fara muna si am ... (vezi toată discuția)