Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! In luna mai 2021 am mers la mormântul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! In luna mai 2021 am mers la mormântul bunicului meu ...

Buna ziua! In luna mai 2021 am mers la mormântul bunicului meu din sat Vlădeni judetul Iași și spre surprinderea mea,am găsit în monument funerar al unei persoane pe care nu o cunosc în locul unde era mormântul bunicului.precizez că bunicul este decedat de 25 de ani și mormântul era marcat cu gard metalic și cruce metalica.crucea era aruncata langa gardul cimitirului.am discutat cu preotul satului ,acesta spunandu- mi că nu știe nimic și că cimitirul este in administrarea primăriei.dupa discuția cu primarul acesta mi- a spus că este adevărat dar dumnealor nu au nici o evidență a persoanelor înmormântate in cimitir și că totul se face la mica intelegere între familii.precizez faptul că nu am fost anunțați și nu s- a cerut părerea familiei.as dori un sfat ...care sunt demersurile legale? Mulțumesc!
Sunteti foarte inversunata.Sunt curios daca o sa calce picior de procuror prin satul Vladeni ca sa cerceteze cazul dvs. Sa ne tineti la curent.
Cu siguranță!

nicunicolae10 a scris:

Sunteti foarte inversunata.Sunt curios daca o sa calce picior de procuror prin satul Vladeni ca sa cerceteze cazul dvs. Sa ne tineti la curent.

buna ziua ,ce a-ti reusit sa faceti ,,,care este situatia