Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort la notar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort la notar

Buna ziua. In timpul in care un divort se judeca la tribunal, se poate divorta mai repede la notar? Multumesc.
Divorturile se judeca la judecatorie, nu la tribunal, iar daca aveti un divort pe rol, nu puteti divorta la notar.
La notar dureaza o luna si trebuie sa fiti ambii de acord in toate ce privesc divortul.
Pt divortul la notar, renuntati la judecata la judetoarie.
gi-jane2, moderator
..sotia sustine intruna ca s-a consultat cu un avocat si daca sa zicem este un termen de 3 luni pana la urmatoarea infatisare la , se poate divorta de comun acord la notar intre timp.
La dosar se pune si certificatul de casatorie in original, daca ati facut asta, cu atat mai mult, nu puteti divorta la notar.
certificatul de casatorie in original nu e depus, e la sotie.
Retrageti actiunea si divortati la notar daca e asa graba mare.