Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Acuzații pe nedrept.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Acuzații pe nedrept.

Bună ziua, în urma cu aproximativ 2 ani la noi în comuna a fost un viol + tâlhărie. De câteva luni încoace tatăl faptasului când se amețește(consumator de alcool), spune prin toate barurile și la toți cunoscuții ca eu cu încă 2 persoane as fi autorul și ca fiul dânsului este în pușcărie fără sa fi avut dea face cu acel viol. Și ca va redeschide proces etc. Eu sunt de acord sa merg oriunde fiindcă habar nu am de acel viol, doar ca unele persoane chiar cred(posibil), ca as fi participat și eu. Ce as putea face, sa merg la politie precum ca el îmi aduce acuzații false, sau? Va rog un sfat.
Mulțumesc!
johnythelove, utilizator