Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa de post fictiva
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa de post fictiva

Lucrez ca personal contractual intr-o institutie publica si am fost mutata un an cu decizie in alt serviciu (fara act aditional sau schimbarea fisei de post). Mi s-a facut evaluarea anuala facandu-se referire la o fisa de post fictiva/ inexistenta. Am contestat evaluarea si am sesizat neconcordanta la nivelul institutiei, dar nu s-a intamplat nimic; pana acum nu am mers in instanta.
Intrebarea mea este; persoanele care au facut acest lucru - au inventat pur si simplu o fisa de post pe baza careia mi-au facut evaluarea, risca ceva de natura penala? Doar au facut referire la fisa de post inexistenta in evaluare, nu au emis un document propriu-zis/fisa de post.

dianam5, utilizator
De ce nu ati contestat in instanta evaluarea?

La dosarul dvs de personal se exista acea fisa de post?