Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, As dori sa ma ajute cineva cu o nelamurire ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, As dori sa ma ajute cineva cu o nelamurire legata ...

Buna ziua,
As dori sa ma ajute cineva cu o nelamurire legata de un proces verbal pe care vreau sa-l contest.
Inainte de a mi se intocmi procesul verbal de catre politist ,l-am intrebat daca pot sa vad pozele celeilalte masini, ca sa vad unde e zgariata masina care cere daune , dupa cum a reiesit din declaratia pe care a dat-o soferul respectiv.
Politistul mi a spus ca nu se poate asa ceva.
Eu daca fac contestatie la procesul verbal si cer sa mi se arate pozele, exista vreo sansa sa le pot vedea ?
Mentionez ca masina mea nu a avut nici o zgarietura, a vazut si politistul asta, a coborat de 2 ori cu mine sa faca poze, dar totusi mi-a spus ca la cealalta masina se vad zgarieturi. si i -a dat dovada pt reparatie.
Daca se constata de cei de la firma unde avem asigurarea ca nu este zgariata respectiva masina, i se poate refuza reparatia, chiar daca politistul in procesul verbal i- a dat-o ?

Multumesc anticipat!
Buna ziua, puteti cere fotografiile ca probe in instanta. Societatea de asigurari poate refuza in general reparatia pentru numeroase motive, indiferent daca au sau nu legatura cu realitatea.
Buna ziua, multumesc frumos pt raspunsul rapid.