avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1777 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua! Am angajat un avocat într un proces cu ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua! Am angajat un avocat într un proces cu martori! ...

Bună ziua! Am angajat un avocat într un proces cu martori! Din păcate acesta nu s a prezentat, motivând ca are alt proces la Curtea de Apel, acesta fiind mai important! Astăzi, am văzut ca s a amânat pronunțarea,care spune în felul urmator:"Având nevoie de timp pentru a delibera, amana pronunțarea la data 08.06.. Pronunțată azi, prin punerea la dispoziția părților de către grefa instantei.."
Acum întreb.. S-a judecat dosarul în lipsa avocatului? Dansul momentan, nu rasp la telefon pentru a ma lamuri, cu toate ca onorariul i a fost achitat!
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: irinaa88 , utilizator 20:43, 26 Mai 2021
Buna ziua, da, s-a judecat.
Procesul s-a terminat puteti solicită av respectiv să formuleze macar concluzii scrise în cauză dvs si sa le depună la dosar..
Mulțumesc pt răspuns.... În cazul în care deși imposibil, se admite cererea, ce este de făcut? Toate citatiile și hotararile erau redirecționate către avocat, iar acesta vad ca nu răspunde ... Multumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Procesul s-a terminat puteti solicită av respectiv să formuleze macar concluzii scrise în cauză dvs si sa le depună la dosar..

Puteti depune o cerere scrisa în care solicitați comunicarea la domiciliul dvs.Este indicat si sa întrebați din cand In cand la arhiva dacă a fost redactata hotararea.
Ultima modificare: Miercuri, 26 Mai 2021
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Mii de mulțumiri!!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Puteti depune o cerere scrisa în care solicitați comunicarea la domiciliul dvs.Este indicat si sa întrebați din cand In cand la arhiva dacă a fost redactata hotararea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanare pronuntare divort getastroe getastroe Buna ziua, Sunt in proces de divort,si s-a amanat pentru a doua oara pronuntarea. Care este motivul acestei amanari? In aceasta perioada ,pana la pronuntare ... (vezi toată discuția)
Executare silita edycom edycom am depus o contestatie la executare , cu termen in luna 3/201 , si o cerere de suspendare a executarii , care a fost judecata in camera de consiliu. Trebuia ... (vezi toată discuția)
Retragere avocat reclamanti proces de granituire eloise923 eloise923 Am intentat un proces de granituire, din actele preliminare ale vecinului rezulta clar ca ne-a acaparat din teren, procesul are prima infatisare ... (vezi toată discuția)